Zespół na wesele

Wybór zespołu

Zespół na weselu to bardzo ważna rzecz. Odpowiada on głównie za zabawę oraz za to, czy goście zostaną na weselu do samego końca. Nie ma nic gorszego niż tandetna muzyka, która zamiast wpadać w ucho i zachęcać do tańca jedynie, na co wpływa, to na chęć ucieczki w zupełnie inne miejsce. Dlatego wybór zespołu na wesele jest tak bardzo ważny. Pierwszym kandydatem jest często zespół, który widzieliśmy już u kogoś na weselu i uważamy, że bardzo dobrze grał. Może się jednak okazać, że ten termin, na który chcielibyśmy go wynająć, ma już zajęty. Wówczas będziemy musieli poszukać innego zespołu i następnych kilka godzin spędzimy na przeszukiwaniu Internetu w celu wybrania jakiejś kapeli. Jeżeli wpadnie nam w oko i ucho kilka zespołów będziemy musieli wybrać się na spotkanie i posłuchanie ich umiejętności. Często jest tak, że otrzymujemy płytę z nagraniami, którą możemy wysłuchać w domu i na tej podstawie podjąć decyzję. Warto również wybrać zespół, który dodatkowo odpowiada za zabawę na całym przyjęciu gdyż bez tego będziemy musieli ponieść dodatkowe koszty wynajmując dodatkowo wodzireja.

Zespół na weselu

Podpisując umowę z zespołem zapewne zdziwi nas fakt, że liczą oni o jedną, dwie godziny więcej, niż zaplanowaliśmy długość trwania wesela. Jest to związane z tym, że taka ekipa musi się odpowiednio przygotować zanim się rozłoży i zacznie grać. Dostrojenie instrumentów muzycznych trochę trwa, jak również musi być przed występem odpowiednia rozgrzewka, która rozćwiczy palce oraz głos. Gdybyśmy policzyli dojazd naszej kapeli do sali weselnej punktualnie w godzinie rozpoczęcia wesela, wówczas zapewne trochę stracilibyśmy z imprezy. Z tego też względu przeważnie kapela przyjeżdża na wesele jeszcze przed przybyciem wszystkich gości i państwa młodych. Nie można również zapomnieć o opłaceniu dodatkowych talerzyków dla członków zespołu. Głodny zespół muzyczny nie będzie dobrze grał, gdyż jak wiadomo człowiek głodny, to zły. Nie możemy jednak pozwolić na to, żeby ekipa cały wieczór spędzała przy stole. Jeżeli uznamy, że za mało czasu poświęcają na granie, warto taką ekipę uprzedzić, gdyż to oni wykonują dla nas robotę, a my im za to płacimy.

Repertuar na weselu

Piosenki grane na weselu są najczęściej bardzo wesołe, żeby rozbawić wszystkich gości. Z reguły jednak na wesele ciężko jest dobrać repertuar, gdyż będą się znajdować na nim ludzie, którzy nie tylko mają różny gust muzyczny, jak również będą znajdować się w różnym przedziale wiekowym. Wiadomo, że babcia nie będzie słuchała rapu, a młodej osobie nie spodobają się utwory sprzed kilkudziesięciu lat. Z tego też względu należy repertuar dobierać pod kątem wszystkich gości. Biorąc to pod uwagę powinniśmy mieć trochę piosenek zarówno dla osób starszych, w średnim wieku jak również i dla młodych osób, oraz powinny się znaleźć piosenki z różnych gatunków muzycznych. Wszystko po to, aby nasi goście nie poszli zbyt wcześnie do domu. Można powiedzieć, że od muzyki zależy całe wesele. Goście często czekają na moment, w którym będą mogli potańczyć, a kiepski repertuar nie zachęca do wyjścia na parkiet. Nie musimy jednak układać tylko swojego repertuaru, ale zdać się na orkiestrę, która własnym doświadczeniem dobierze odpowiednie piosenki zależnie od tego, co będzie działo się na parkiecie.

Praca zespołów

Zespoły muzyczne wbrew pozorom mają bardzo ciężką pracę. To od nich zależy, jak uda się wesele czy też inna uroczystość. Ciężko jest dobrać repertuar do wszystkich gości i z tego też względu członkowie zespołu powinni być dobrymi obserwatorami, co pozwoli im na dostosowanie repertuaru zależnie od nastroju i ilości osób na parkiecie. Każdy zespół musi poznać gości, dla których będzie grał, gdyż na każdej uroczystości znajdziemy różne gusta muzyczne. Zespoły muzyczne mają często bardzo dużo pracy w okresie od wiosny do jesieni. Częstotliwość ich pracy zmniejsza się w okresie zimowym, kiedy to drastycznie spada liczba wesel. Nie jest również powiedziane, że w cieplejsze dni każdy weekend będzie zajęty. Może się okazać, że jedne weekendy będą bardziej popularne niż inne, które nie będą miały żadnych chętnych. Powodzenie zespołu zależy również od ich popularności i wiadomo, że zespół, który dobrze się prezentuje i ma większe doświadczenie w grze na weselach czy też innych uroczystościach, będzie miał więcej chętnych na podpisanie umowy.

Tanie zespoły na wesele

Kiedyś istniało przekonanie, że to rodzina panny młodej powinna zająć się organizacją wesela. Obecnie dotyczy ono obu stron, gdyż najczęściej koszty są brane na połowę. Organizacja wesela to dość spory wydatek, a największą kwotę trzeba zapłacić za gości. Z tego też względu sporo osób oszczędza w pozostałych kwestiach, jak na przykład wynajęcie samochodu czy też zespołu muzycznego. Na rynku mamy wiele ofert zespołów, które przedstawiają na swoich stronach internetowych część swoich wykonań, aby zachęcić do zarezerwowania sobie właśnie tego zespołu na swoje wesele. Najczęściej na stronie internetowej nie ma podanych informacji o kosztach, gdyż jest to związane z różnorodnością usługi. Wszystko zależy od tego ile będzie trwało wesele, czy w trakcie uroczystości mają być organizowane zabawy, lub też gdzie znajduje się miejsce przyjęcia. Kontaktując się z zespołem mogą oni oszacować wstępnie ile będzie kosztowała impreza i na tej podstawie możemy zdecydować się na ten zespół, lub też na inny.

Ustalanie repertuaru

Każde wesele wiąże się z wyborem odpowiedniego repertuaru na całą noc, podczas której będzie trwała impreza. Jest to kilka godzin, podczas których nie może zabraknąć utworów, przez co nasi goście szybciej wyszliby do domu. Z całą pewnością mamy swoje utwory, które chcielibyśmy usłyszeć na naszym ślubie. Większość weselnych utworów oraz piosenek na topie jest w repertuarze zespołów. Musimy się jednak liczyć z tym, że jakiejś piosenki mogą nam nie zagrać, o czym należy się dowiedzieć jeszcze przed rozpoczęciem wesela. Może się okazać, że są oni w stanie nauczyć się danego utworu, jednak może to kosztować dodatkowe pieniądze. My sami nie jesteśmy stworzyć całego repertuaru na cały wieczór, więc musimy się zgodzić na wykonanie utworów po części z repertuaru zespołu. Dzięki temu możemy być pewni, że wśród wykonywanych piosenek będą wszystkie, które przypadną do gustu nie tylko fanom disco polo, ale również i muzyki pop oraz będą odpowiednie do każdej grupy wiekowej. Z tego też względu należy dać po części możliwość wolnej ręki zespołowi, który wynajmujemy na nasze wesele.

Głośność muzyki

Na dyskotekach przeważnie głośno gra muzyka, że po imprezie przez parę godzin możemy mieć problem z pozbyciem się szumu w uszach i usłyszeniem innych osób. Na weselach muzyka najczęściej rozbrzmiewa nieco ciszej, a to dlatego, że przebywają na nim nie tylko osoby młode, ale również i starsze. Mimo, że osoby starsze często mają problemy ze słuchem głośna muzyka może być dla nich męcząca zwłaszcza, jeżeli siedzą niedaleko głośników. Warto więc dostosować głośność muzyki do wszystkich osób na sali. Nie chcemy, aby ktoś ze względu na głośną muzykę co chwila opuszczał salę, lub też na dobre sobie poszedł. Zespoły muzyczne mają doświadczenie w graniu na weselach, dzięki czemu są w stanie dostosować głośność muzyki do wielkości pomieszczenia. Musimy wiedzieć, że im mniejsze pomieszczenie tym dźwięk jest bardziej odczuwalny. Wobec tego im większe pomieszczenie tym muzyka bardziej się będzie rozchodzić i nie będzie tak odczuwalna przez gości. Zatem, jeżeli nasi goście będą się skarżyć na zbyt głośną muzykę, będziemy musieli zwrócić uwagę na jej głośność i adekwatnie do sytuacji zmienić jej natężenie.

Opinie

  Styczeń 2017
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031